Diyabet Polikinliği

Şeker hastalığının yakın bir şekilde ve ekip olarak takibi çok önemlidir. Polikliniğimize başvurduğunuz zaman uzman hekim tarafından bütün sağlık bilgileriniz dosyalama sistemine kayıt edilir ve her kontrolde muayeneniz dosyanız ile yapılır.

 Muayene sırasında şeker hastalığınız ayrıntılı bir şekilde değerlendirilir, uygun ilaç tedaviniz planlanır. Sonrasında tıbbi beslenme tedavisi için diyetisyene yönlendirilirsiniz. Burada beslenme eğitimi aldıktan sonra diyabet hemşiresi tarafından diyabet eğitiminiz gerçekleştirilir. Sonrasında gerek olur ise psikolog, egzersiz eğitmeni ve diğer birimlere yönlendirilirsiniz. Diyabet hastalığınızın durumuna göre belli sürelerde ünitemize başvurmanız ve düzenli takibiniz, size bu kronik hastalığın etkili tedavisinde büyük fayda sağlayacaktır.

 

AKUPUNKTUR: Akupunktur tedavisi dünya sağlık örgütü (DSÖ) tarafından OBEZİTE tedavisinde etkinliği kanıtlanmış bir tedavi olarak kabul edilmiştir. Akupunkturun başlıca etki mekanizması iştahı kesmek, diyet sırasında oluşan halsizlik ve bitkinliği önlemek, kişiye rahatlatmak ve stres sıkıntıyı önlemek, bu sayede yeme ataklarına engel olmak, metabolizmayı hızlandırmak ve yağ yakımını sinirsel yollarla artırmak şeklindedir.

Akupunktur obezite dışında: Bel, boyun, sırt ve diz ağrıları, diş ağrısı, migren ve diğer başağrıları, depresyon, sigara bağımlılığı, allerjiler, adet sancıları, mide barsak problemleri (gastrit, irritabl barsak hastalığı vb),  hipertansiyon ve hipotansiyon, radyoterapi ve kemoterapinin olumsuz etkileri, ameliyat sonrası ağrıları, böbrek taşı ağrısı, gerilme burkulma ağrıları, felç sonrası kas gücünün artırılması, siyatik ağrıları, kısırlık, fibromiyalji, uyku problemleri, süt azlığı ve diğer birçok hastalıkta başarıyla uygulanır.

MEZOTERAPİ: Mezoterapi tedavisi yağ dokusuna çeşitli yağ yıkıcı ilaçlar verilerek yapılan, bölgesel zayıflama ve incelmede oldukça etkili olan, sağlık bakanlığınca onaylı bir tedavi yöntemidir. Kilo verdirici etkiden ziyade bölgesel incelme için kullanılır.

Mezoterapi ayrıca selülit, saç dökülmesinin önlenmesi, incelmiş saçların güçlendirilmesi, yeni saç çıkmasının desteklenmesi, cilt gençleştirme, ciltte leke tedavisi, cansız ve yorgun görünümün azalması, elastikiyet kaybı ve sarkma tedavisi amacıyla da kullanılır.

KUPATERAPİ: Vücudun belli noktalarına vakum uygulanarak bölgesel kan akımını artırmak suretiyle  bağışıklığı uyaran, ağrıyı gideren ve toksinlerin lenf yoluyla atılmasını sağlayan çok eski bir tedavi yöntemidir. Kuru kupa ve yaş kupa (hacamat) olarak ikiye ayrılır. Kuru kupada sadece vakum yapılır iken, yaş kupada vakum yapılan bölge bistüri ile kanatılır. Özellikle sırt, bel ve boyun ağrıları, bağışıklık güçlendirilmesi, fibromiyalji, stres, migren, mide barsak sorunları, uyku bozuklukları, kronik yorgunluk tedavisinde kullanılır.Diyabet Polikinliği

Yardım ve Bilgi Almak İçin FİZEMA'yı Arayabilirsiniz...